BİLİMSEL ETKİNLİKLER

ETKİNLİK GÖRSELLERİ

DEBİS GİRİŞ

Kullanıcı Adınız  
@
Şifreniz    
 

 

Kütüphanemiz

 

TARİHÇE:

Mithatpaşa Caddesi Köprü durağı 126 sok. no.6’daki Eski İzmir Valilerinden Kamil Paşa Konağı, hayırsever Hacı Ahmet Tatari tarafından o günkü ismiyle Yüksek İslam Enstitüsü’ne 21 Kasım 1966’da tahsis edildi.

Bodrum kattaki bir oda, 1967 Şubat başlarında kütüphane olarak ayrıldı. Enstitü 1968-1969 öğretim yılının ikinci yarısında Arap Deresi mevkiine taşındı. A.blok 2.kat koridorunun solundaki ilk sınıf kütüphane olarak tahsis edildi. 1977 Ekim ayında Kütüphane, A blok ek binanın zemin katına taşındı. Ağustos 1994’de de 3 katlı yeni modern binasına taşındı

KİTAP KOLEKSİYONU:

Çoğunluğu İslam dini ile ilgili olmakla beraber sanat, tarih, edebiyat, ekonomi, felsefe, sosyoloji, psikoloji vb alanlarda da eserler mevcuttur. Koleksiyonumuz da yaklaşık olarak 52.000 adet kitabımız bulunmaktadır.
Bilgiye erişimi en hızlı ve en doğru şekilde kullanıcılarına sunmak isteyen kütüphanemiz koleksiyonundaki tüm yayınlara ait künye bilgilerini sistemli bir şekilde ve kütüphanecilik kuralları içerisinde bilgisayar ortamına aktararak kullanıcıların araştırmalarını daha verimli hale getirmek için kaynaklara Internet üzerinden de erişebilme imkanını da sunmuştur.

YAZMALAR:

Kütüphane koleksiyonumuzda  389 adet yazma eserimiz bulunmaktadır.


SÜRELİ YAYINLAR: 

11 adet aboneliği devam eden basılı dış kaynaklı dergilerimiz, 24   adet Türkçe dergilerimiz ( bağış ve satın alma) kütüphanemizde mevcuttur.


Kütüphanemiz öğle tatillerinde açık, Hafta sonları ve resmi tatillerde kapalıdır.

FİZİKİ ALAN:

Kütüphanenin Fiziki Alan: Toplam 1090 m2 üç katlı modern kütüphane binası vardır. Müracaat kitaplarının bulunduğu üst katta 88 kişilik oturma kapasiteli okuyucu salonu; orta katta bürolar ve Temel İslam Bilimleri; alt katta asansör ve merdivenle bağlantı sağlanan süreli yayınlar ve Temel İslam Bilimleri dışındaki eserler salonu vardır.ÇALIŞMA SAATLERİMİZ:

Eğitim-Öğretim Dönemi;

      Hafta İçi :     08:00 - 21:00
      Cumartesi:   09:00 - 14:00

Tatil Dönemi;

      Hafta içi :     08:00 - 12:00   13:00 - 17:00

PROGRAMLAR

PROJELER

                  DEU Diploma Eki